23:20

Lion pokazao da nema više rasipanja bodova...

FC Lyon
FC Lyon

Fudbaleri Liona savladali su ekipu Nice rezultatom 1:0 u okviru 22. kola francuske Lige 1.

Olimpik je konačno raskrstio sa serijom užasnih rezultata koja ih je prošle godine dovela praktično do zone ispadanja, a večerašnjom pobedom potvrdili su odličnu formu u 2024. godini u kojoj imaju samo dva poraza.

Prva je zapretila Nica, međutim kazna za promašaj Čoa stigla je u 22. minutu kada je Orel Mangala savladao nemoćnog Bulku.

Većih uzbuđenja do završne trećine drugog poluvremena praktično da nismo ni videli, gosti sa Meditarana imali su priliku kada je šutirao Rosario, međutim promene rezultata nije bilo.

Čitav meč za Lion odigrao je srpski internacionalac Nemanja Matić koji je time dao svoj doprinos u novom trijumfu "Lavova".