petak 21.10.2022.
22:52

Odsustvo Nejmara se nije osetilo.

EPA-EFE/Yoan Valat

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Ažaksjo u gostima sa 3:0 u 12. kolu francuske Lige 1.

"Sveci" su ovim trijumfom povećali prednost u odnosu na drugoplasirani Olimpik iz Marseja. Parižani sada imaju šest poena više i utakmicu više oid prvog pratioca.

Večerašnju utakmicu propustili su Nejmar i Ramos zbog suspenzije.

Prvu priliku na meču imao je domaćin u petom minutu preko El Idrisija, uzvratio je Mesi osam minuta kasnije, ali je rezultat ostao nepromenjen sve do 24. minuta.

Tada je Mesi proigrao Kilijana Mbapea, a Francuz doneo prednost velikom favoritu.

Imao je Mbape ogromnu priliku da udvostruči prednost svog tima posle samo 12 minuta, ali je promašio veliki zicer.

Imali su gosti dve dobre šanse u prvih 10 minuta drugog dela, a propustili su ih Mbape i Sančez.

Priliku da donese veliki bod Ažaksjou imao je Jusef Bilal 20 minuta pre kraja susreta, ali je Donaruma sačuvao mrežu i bodove Parižanima.

Sve dileme oko pobednika razrešio je Lionel Mesi golom u 79. minutu. nakon sjajne akcije ekipe trenera Galtijea.

Konačan rezultat postavio je Kilijan Mbape samo tri minuta kasnije.