petak 21.04.2023.
22:50

Rutinska pobeda Parižana.

EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Anže u gostima 2:1 u okviru 32. kola francuske Lige 1.

Anže je bio prvi u prilici da povede, ali je Donaruma odbranio šut iz neposredne blizine.

To je praktično i bilosve od domaćih u prvom delu meča. U devetom minutu Mbape je iskoristio pas Bernata i poslao loptu uz desnu stativu za 1:0.

Samo 15 minuta nakon prvog gola, Francuz se upisao i drugi put na ovom meču. Ovoga puta Mesi je poslao loptu u prostor, a Mbape postigao fantastičan gol, svoj 22. u prvenstvu i tako ponovo došao na vrh liste najboljih strelaca.

U drugom poluvremenu domaći tim je bio konkretniji, ali nije uspeo da promeni rezultat sve do 87. minuta.

Sada Tiob je primio loptu u šesnaestercu i ovoga puta savladao Donarumu za smanjenje prednosti ,,svetaca".

PSŽ je vezao treći trijumf u Ligi 1 i ubedljivo je prvi sa 75 bodova, dok je Anže poslednji sa 14 bodova.