Meč sezone u Ligi 1 - Derbi Bretanje za istoriju, golovi, preokreti i na kraju 5:4 za "elitni" Brest!

Autor: Lazar Nikolić
nedelja 28.04.2024.
19:01

Kakva utakmica!

Fudbaleri Rena i Bresta odigrali su verovatno najbolju i najzanimljiviju utakmicu u francuskoj Ligi 1 ove sezone.

U derbiju Bretanje u okviru 31. kola posle mnogo uzbuđenja, golova i preokreta bilo 5:4 za gostujući Brest.

Brest ovom pobedom dolazi pred vrata plasmana u Ligu šampiona naredne sezone.

Krenulo je fantastično po domaćina koji je golovima inspirisanog Arnoa Kalimuenda u četvrtom i devetom minutu poveo sa 2:0.

Samo dva minuta kasnije Stiv Munije smanjio je na 2:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na startu drugog dela "blickrig" Bresta. Gosti su izjednačili u 48. minutu autogolom defanzivca Rena Varmeda Omarija, da bi napadač Martin Satrijano šest minuta kasnije doneo potpuni preokret gostima.

Izgledalo je da je Brest prelomio meč u svoju korist kada je Mahdi Kamara po četvrti put danas zatresao mrežu domaćina u 66. minutu, ali je Ren imao odgovor.

Posle samo dva minuta smanjio je Ren na 3:4 pogotkom Artura Teata, a onda i izjednačio 11 minuta pre kraja preko Martina Terijea.

Nije to bio kraj. Poslednju reč imao je Brest koji je golom  Lilijana Brasijea u 97. minutu stigao do spektakularne pobede koja ga vodi u predvorje Lige šampiona.

U ostalim utakmicama koje su odigrane ranije danas Klermon je kod kuće savladao Rems sa 4:1, dok su pobede u gostima ostvarili Tuluz i Nica. Tuluz je slavio na gostovanju Lorijenu sa 2:1, dok je Nica bila bolja od Strazbura rezultatom 3:1.