četvrtak 31.03.2022.
08:40

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu.

EPA-EFE/Jose Mendez

Fudbalska reprezentacija Meksika plasirala se na Svetsko prvenstvo u Kataru pošto je na domaćem terenu opravdala ulogu favorita protiv Salvadora i slavila 2:0, golovima u prvom poluvremnu.

U utakmici odiranoj u noći između srede i četvrtka, domaćin je poveo golom Uriela Antuna u 17. minutu, a konačnu pobedu potvrdio je Raul Himenez u 43. minutu sa penala.

Meksiko će tako kao drugoplasirani otići na Mundijal u Kataru sa istim brojem bodova, ali slabijom gol-razlikom u odnosu na lidera Kanadu.

Osim Meksika, veliki uspeh ostvarila je selekcija Kostarike, koja je nadigrala nezainteresovani SAD i na svom terenu slavila sa 2:0.

Golove za Kostariku padali su u razmaku od svega osam minuta, a postizali su ih Haun Pablo Vargas u 51. i Antoni Kontreras u 59. minutu.

Kostarika je tako izborila baraž, a za plasman u Katar boriće se protiv selekcije Novog Zelanda.

Od ostalih utakmica, Jamajka je sa 2:1 bila bolja od Hondurasa u meču bez takmičarskog značaja, dok je Kanada propustila priliku da trijumfalno završi kvalifikacije pošto je na gostovanju Panami poražena minimalnim rezultatom.