Menhengladbah uzeo bod u Frankfurtu, "mamurni" Ajntraht spasila golčina Pasijense!

nedelja 08.05.2022.
17:23

Domaćin uspeo da izbegne poraz.

Arne Dedert/dpa via AP

Fudbaleri Ajntrahta remizirali su u Frankfurtu sa Borusijom Menhengladbah 1:1 u okviru 33. kola nemačke Bundeslige.

Domaćin je odlučio da odmori neke od svojih najbitnijih igrača posle plasmana u finale Lige Evrope, pa je tako reprezentativac Srbije Filip Kostić dobio priliku tek u drugom poluvremenu.

Pre toga, Menš je stigao do vođstva zahvaljujući golu Alasana Plee u četvrtom minutu.

Ajntraht je drugo poluvreme krenuo prilično bolje, pa je tako uspeo da izbegne poraz u 65. minutu posle fantastičnog pogotka Gonsala Pasijensije.

Obe ekipe nemaju rezultatski imperativ, kolo pre kraja šampionata Borusija Menhengladbah zauzima 10. poziciju sa 42 boda, dok je Ajntraht na 12. sa bodom manje.