Menš zaustavio nervozni Bajern, Sane spasio Bavarce poraza u Minhenu!

subota 27.08.2022.
20:31

Borusija ni sama ne zna kako je stigla do boda...

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Bajerna remizirali su u Minhenu sa Borusijom Menhengladbah 1:1 u okviru četvrtog kola Bundeslige.

Domaćin je uspostavio terensku inicijativu od samog početka meča, pa je tako prvi i pogodio u 34. minutu kada je strelac bio Sadio Mane.

Ipak, pogodak je bio poništen zbog ofsajda, nakon toga Bajern je nastavio sa napadima, a onda je usledio šok.

Igrao se 43. minut kada je Upamekano napravio veliku grešku, loptu je primio i pogurao je napred Markus Tiram koji je u nastavku akcije i savladao Manuela Nojera.

U drugom poluvremenu, Bavarci su morali da zaigraju sa još većim rizikom, ređale su se šanse Milera, Gnabrija i Liroja Sanea koji je tek u 83. minutu uspeo da donese izjednačenje posle lepe akcije po levoj strani.

Nervoza je bila prisutna na obe strane, sudija Šlager pokazao je šest žutih kartona i još jedan Julijanu Nagelsmanu, ali nije to moglo da pomogne Bajernu kojem je Menš pomalo neočekivano uzeo bod i to u Bavarskoj.

Bajern se izjednačio sa Unionom na prvoj poziciji Bundeslige sa 10 bodova, dok je Borusija šesta sa dva boda manje.