Mesi sa tri gola proslavio šestu "Zlatnu loptu"!

subota 07.12.2019.
22:54

Het-trik Argentinca u ubedljivoj pobedi protiv Majorke.

EPA-EFE/TONI ALBIR

Fudbaleri Barselone su bez većih problema savladali Majorku na "Kamp Nou" rezultatom 5:2 (4:1).

Poveli su na neverovatan način u sedmom minutu, Ter Štegen je poslao loptu ka Grizmanu, Francuz je pobegao odbrani rivala i lobovao Reinu za 1:0.

Zatim, igrao se 17. minut kada je Mesi iz mesta poslao neverovatan udarac ka golu rivala, Reina nemoćan, skinuo je Argentinac paučinu iz ugla protivničkog gola i duplirao prednost Barse.

Uspela je Majorka da uzvrati u 35. minutu, iskusni Sevilja je proigrao Budimira, ovaj uputio udarac iz kaznenog prostora, lopta je zakačila Lenglea i prevarila Ter Štegena za 2:1.

Ipak, to je bilo sve od gostiju, u 41. minutu nova majstorija Mesija, sjajan udarac sa ivice kaznenog prostora, ponovo Reina nemoćan, 3:1.

Samo dva minuta kasnije, majstorija Suareza, dobar pas De Jonga, lopta je stigla do Urugvajca, koji je pred golom rivala odlučio da šutira petom, genijalno je to izveo i zatresao mrežu Majorke za ovacije na stadionu u Kataloniji.

Opustili su se igrači Barse u drugom poluvremenu, pa su nakon 20ak minuta igre primili i drugi gol, nakon centaršuta Gameza se po drugi put na utakmici u strelce upisao Budimir.

Ipak, da ne bude drame postarao se Lionel Mesi, zakucao je loptu pod prečku protivničkog gola u 83. minutu i vratio "Blaugrani" tri gola viška.

Tako je na najbolji mogući način proslavio osvajanje rekordne šeste "Zlatne lopte", kompletirao je het-trik i izbio na čelo liste strelaca u Primeri sa 12 postignutih pogodaka.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Barselone za povratak na čelo tabele.