Mesi se ponovo smeje i rešeta, debi Gomeša i Umtitija!

Autor: Milovan Longinov
sreda 10.08.2016.
22:37

Fudbaleri Barselone osvojili su tradicionalni ''Đoan Gamper kup'' pošto su večeras na Kamp nou savladali ekipu Sampdorije rezultatom 3:2 (3:1).

U centru pažnje bio je dvostruki strelac i asistent Lionel Mesi, dok je jedan pogodak postigao Luis Suarez.

Trener Luis Enrike odlučio je da na ovom meču pruži šansu gotovo svim prvotimcima, počeli su - Bravo - Roberto, Pike, Matje, Dinj - Buskets, Rakitić, Inijesta - Arda, Mesi, Suarez, a kasnije su ušli - Masip, Ter-Štegen, Maskerano, Vidal, Denis Suarez, Munir, Samper, ali i novajlije Andre Gomeš i Samjuel Umtiti koji su odigrali poslednjih pola sata.

Van stroja je jedino bio Đordi Alba, ali samo i predostrožnosti, dok šansu takođe nisu dobili Daglas Pereira i Kristijan Teljo koji su od ranije otpisani i klub im traži najbolje moguće rešenje.

Ovo je bila poslednja provera za Katalonce koji u nedelju igraju prvi duel protiv Sevilje u Superkupu Španije, potom je tri dana kasnije revanš na Kamp nou.

U 16. minutu, Mesi je makazicama asistirao Suarezu, da bi u 21. iskoristio asistenciju Rakitića za 2:0.

Sampdorija je smanjila samo dva minuta kasnije preko Murijela, ali je već u 34. minutu usledila nova majstorija Mesija, ovaj put je iz slobodnog udarca sa preko 25 metara pogodio za 3:1.

Konačnih 3:2 postavio je Budimir u 78. minutu, a treba istaći da je šansu na ovoj utakmici dobio i novi fudbaler Sampdorije Filip Đuričić koji je na teren ušao u 71. minutu.