Mesijev penal presudio Hrvatima!

sreda 12.11.2014.
22:44

Reprezentacija Argentine savladala je večeras u prijateljskom meču u Londonu selekciju Hrvatske, zahvaljujući prreokretu u drugom poluvremenu.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Leo Mesi i drugovi večeras su uspeli da opravdaju ulogu favorita u dueli sa Hrvatskom, ali tek u drugom poluvremenu ovog duela.

Na kraju, 2-1 za Argentinu, pošto je posle prvog poluvremena Hrvatska vodila sa 1-0.

Hrvati su bolje ušli u ovaj meč u već u 11. minutu uspeli da postignu voddeći gol. Strelac je bio Anas Šarbini, posle odlične asistencije Matea Kovačića.

Naravno, Argentinci su želeli što pre do izjednačenja, ređale su se zatim prilike i pokušaji Mesija, Di Marije, Aguera, ali je Hrvatska na odmor otišla sa minimalnim vođstvom.

Ipak, nastavak meča je doneo očekivani preokret.

Posle samo četiri minuta igre u nastavku, Kristijan Ansaldi je prelepim golom, malo i uz pomoć Aguera koga je lopta na putu ka mreži zakačila po ruci, zatresao mrežu Hrvata, a konačnih 2-1 postavio je Leo Mesi iz jedanaesterca u 57. minutu.

Prethodno je Kalinić u svom kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Aguera, koga je zatim na terenu zamenio povratnik u nacionalni tim Karlos Tevez.

Pobeda Argentinaca je mogla da bude i ubedljivija, da Hrvate u 80. minutu nije spasila stativa posle još jednog pokušaja Lea Mesija.