subota 27.02.2021.
19:53

Velika pobeda Siniše Mihajlovića i njegove Bolonje.

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Bolonja našeg Siniše Mihajlovića je uspela da savlada Lacio na svom terenu rezultatom 2:0 (1:0).

Lacio je mogao da povede već u 17. minutu kada je sudija nakon faula Domingeza u kaznenom prostoru dosudio penal.

Ćiro Imobile je uzeo stvar u svoje ruke, ali nije pogodio, šutirao je po sredini gde je bio Skorupski i odbranio mu je udarac.

Samo dva minuta kasnije, kazna za Lacio, Bolonja je povela sa 1:0. Ibrahima Mbaje je dočekao odbitak nakon što je golman boksovao loptu, šutirao je i pogodio za 1:0.

Domingez je mogao da promeni rezultat kada se našao oči u oči sa Reinom, ali nije uspeo da donese još veću prednost svom timu.

Lacio je pokušavao da stigne do izjednačenja, ali je umesto toga, Bolonja stigla do gola u drugom poluvremenu. Bila je to sjajna akcija domaćih po desnoj strani, Berou je poslao loptu unutra, a na pet metara je bio Sansone koji zakucava za 2:0.

To je ujedno bilo sve sa večerašnjeg duela, Lacio je imao šanse da postigne utešni gol, ali se to nije desilo, zaslužena tri boda za Bolonju.

Igrao je Sergej Milinković-Savić svih 90 minuta za Lacio.