subota 27.08.2022.
22:40

Francuz postigao sjajan gol.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Još dve utakmice trećeg kola italijanske Serije A odigrane su u terminu od 20.45 sati. Milan je na svom terenu pobedio Bolonju rezultatom 2:0, dok su Specija i Sasuolo remizirali rezultatom 2:2.

Aktuelni šampion, koji je nastupao u čudnim dresovima sive boje, lako je izašao na kraj sa ekipom Siniše Mihajlovića. Meč je obeležila i magija Olivijea Žirua.

Ključni čovek Milana bio je "supersonični" Portugalac Rafael Leao. On je za 1:0 pogodio u 21. minutu. Bio je to gol u režiji dvojice velikih talenata svetskog fudbala. De Ketelare je oduzeo loptu na centru, stuštio se ka golu Bolonje u punom trku, sjajno proigrao Leaa na levoj strani, a onda je usledila rutinska egzekucija.

Drugi gol bio je pravo remek delo Olivijea Žirua. Leao je centrirao, a Francuz je, u svom stilu, na izuzetno atraktivan način savladao Skorupskog.

Sasuolo je poveo protiv Specije preko Fratezija u 27. minutu. Izjednačio je Bastoni u 30, a preokret je doneo Nzola iz penala u 45. minutu.

Sasuolo je ipak osvojio bod, a gol za 2:2 dao je Pinamonti u 50. minutu.