Milan na Žiruov šarm ukrotio "bikove", 28/30! Vanja mogao biti heroj!

Autor: Nemanja Janošev
utorak 26.10.2021.
22:42

Ne previše uzbudljiva utakmica, za razliku od nekih prethodnih Milanovih. Ipak, baš kao i te i ova se završila u njihovu korist.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana pobedili su Torino na "San Siru" sa 1:0 (1:0) u duelu 10. kola Serije A.

Nije to bila previše zanimljiva utakmica, posle pogotka Milana koji je uspeo da kontroliše susret i upiše novi trijumf.

U 13. minutu su "rosoneri" stigli do prednosti zahvaljujući Olivijeu Žiruu čija odlična anticipacija je uticala na krajnji rezultat akcije, ali i meča. Odlično se prikrao nakon kornera i lopte koja je išla na Salemakersa, te samo otvorio stopalo i smestio loptu u gol.

Nije bilo previše uzbuđenja od tog trenutka. Izdvaja se prečka Prata u 85. minutu, ali to je praktično bilo sve do samog finiša kada je čak i Vanja Milinković-Savić otišao u kazneni prostor rivala i umalo postigao pogodak ili barem asistirao nakon kornera, ali to je izblokirano od strane defanzivaca "rosonera".

Milan je došao do gotovo perfektnog učinka u ovoj kampanji Serije A. Osvojili su 28. bod od mogućih 30!