subota 26.08.2023.
22:55

Odigrana su još dva meča italijanske Serije A.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana savladali su Torino rezultatom 4:1 na "San Siru" u okviru drugog kola Serije A.

Poveli su "rosoneri" preko Pulišića u 33. minutu kada je primio pas u šesnaestercu i poslao je u levi ugao.

Na izjednačenj se čekalo samo tri minuta. Strelac za Torino bio je Šurs u 36. minutu.

Milanu je dosuđen i penal nakon igranja rukom igrača Torina. Olivije Žiru bio je precizan sa bele tačke za 2:1. Delovalo je da ovo rezultat koji će biti akutealan na poluvremenu, međutim Milan nije stao.

Leao je u drugom minutu nadoknade dodao do Tea Ernandeza za 3:1. Vanja nije mogao da odbrani ovaj šut.

Još jedan penal dosuđen je za domaći tim u 63. minutu. Pono je Žiru mirno realizovao šut sa bele tačke za konačnih 4:1.

Milan je ostvario obe pobede do sada i prvi je na tabeli sa istim brojem bodova kao i Verona, koje je večeras ostvari drugi trijumf. Pobedili su kod kuće Romu sa 2:1.

Povela je Verona već u četvrtom minutu kada je Duda pokupio odbitak i savladao Patricija.

Imala je Roma šanse preko Kristantea i Pelegrinija, ali prvo prečka, a potom promašen ceo gol.

Kaznio je ovo Ngnonge koji se upisao u strelce u trećem moinutu nadoknade za 2:0 na poluvremenu.

Utešno pogodak za Romu postigao jeAuar u 56. minutu. Beloti je dodao, a ovaj poslao u mrežu za 2:1.

Roma posle dva kola ima jedan osvojen bod, dok je Verona sa dva trijumfa.