Milan od gotovog umalo napravio veresiju, Žiru je najpotcenjeniji napadač današnjice!

subota 05.11.2022.
22:45

Dao gol, pa potom zaradio bizarno isključenje...

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana savladali su kod kuće Speciju rezultatom 2:1 u okviru 13. kola italijanske Serije A.

Veoma uzbudljiv meč videli smo na San Siru, iako se nakon prvog poluvremena očekivao lagan trijumf "rosonera".

Domaćin je posle bolje igre poveo u 21. minutu kada je na odličan način reagovao posle dodavanja Benasera, ofsajda nije bilo ni nakon pregledanog VAR snimka.

Prilično nonšalatno je Milan krenuo u drugom poluvremenu, a onda je usledio hladan tuš.

Igrao se 59. minut kada je Danijel Maldini, sin legendarnog Paola i član Milana na pozajmici u Speciji, sjajnim udarcem savladao nemoćnog Dragovskog.

Usledila je prilično nervozna igra "rosonera" koji su često preskakanjem igre pokušavali da stignu do gola, do kojeg su i stigli u 65. minutu posle fantastičnog udarca Tonalija.

Ali, VAR je ponišio gol zbog prethodno načinjenog faula.

Pioli je ubrzo napravio tri izmene u istom mahu, ispostaviće se i pogodio ulaskom Olivijea Žirua koji je svojim golom u 89. minutu posle dodavanja Tonalija ponovo doveo Milan u vođstvo.

Francuz je tom prilikom dobio drugi žuti karton zbog skidanja dresa prilikom proslave gola, ali je Milan uspeo da zadrži vođstvo do samog finiša meča i ostvari pobedu.