petak 01.09.2023.
22:45

Murinjo u velikim problemima.

EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Fudbaleri Milana pobedili su Romu u gostima sa 2:1 u derbiju trećeg kola Serije A.

Milan je upisao i treći ligaški trijumf, u velikoj je formi i čini se da će biti kandidat za Skudeto, dok je Roma ostala na samo jednom bodu. Deluje da će, dok Murinjo formira ekipu, Rimljani značajno zaostati za konkurencijom za vrh tabele.

Milan je rutinski odradio posao na Olimpiku i u prilično laganom ritmu srušio potpuno bezopasnu Romu.

Gosti su dobili penal već u devetom minutu. Rui Patrisio je pokupio Loftusa-Čika, a tek nakon VAR provere je sudija Rapuano pokazao na belu tačku.

Precizan sa 11 metara bio je Olivije Žiru, za 0:1.

Milan je konačan udarac "vučici" zadao u 48. minutu, kada je Rafael Leao postigao sjajan gol i sa zemlje "polumakazicama" matirao Ruija Patrisija, za 0:2.

Roma je od 61. minuta imala igrača više, jer je Tomori dobio direktan crveni karton, ali je jalovo napadala.

Sve što je uspela jeste da ublaži poraz preko Spinacole u 92. minutu.