Milan propustio šansu da sustigne Inter!

ponedeljak 13.03.2023.
22:47

"Rosoneri" opet neuverljivi...

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana remizirali su na svom "San siru" sa ekipom Salernitane rezultatom 1:1 u 26. kolu Serije A.

Milan je od početka preuzeo inicijativu i igrao na polovini rivala, ali nije tako lako stvarao prave prilike.

U 23. minutu prvi ozbiljan udarac imao je Rafael Leao, čiji je udarac završio pored gola, a potom je u 29. Žiru pokušao makazicama, šutirao je preko gola.

U nadoknadi prvog poluvremena, Žiru je bio precizan i na pravom mestu, nakon novog kornera, odlično je izdržao duel i glavom pogodio mrežu za 1:0.

Međutim, Salernitana je uspela da se vrati meč u drugom poluvremenu i u 61. minutu Dia je iskoristio lošu reakciju odbrane Milana i asistenciju Bradarića i sa peterca izjednačio na 1:1.

Odmah nakon primljenog gola, Stefano Piolo je napravio trostruku izmenu i promenio svu trojicu ofanzivaca, pošto su ušli De Ketelare, Origi i Ibrahimović.

U 70. minutu sudija je pokazao na belu tačku, ali je posle asistencije iz VAR sobe bolje pregledao snimak i poništio svoju odluku.

Usledila je nova ofanziva Milana, Origi je probao u 76. minutu, Očoa je zaustavio njegov pokušaj.

Salernitana se u finišu u dva navrata našla u opasnim pozicijama, prvo je oprobao Pjontek, odbranio je Menjon, a potom i Dia, ali promene rezultata nije bilo.

U nadoknadi vremena Ibrahimović je dobro gađao sa nekih 15 metara, ali je ponovo odličan bio Očoa.