Ubedljiva pobeda "rosonera".

@acmilan/X
@acmilan/X

Fudbaleri Milana pobedili su Leće 3:0 u okviru 31. kola italijanske Serije A.

Milan je bio mnogo bolji protivnik danas, što u krajnjem slučaju, govori i sam rezultat.

Poveli su domaći preko Pulišića u šestom minutu,pošto je primio gol na ivici kaznenog prostora i loptu poslao u mrežu.

Ubrzo potom "rosoneri" su duplirali vodstvo pošto je Žiru nadskočio odbranu u petercu i glavom poslao loptu u gol za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata. Fudbaleri Lećea ostali su u finišu prvog poluvremena uskraćeni za saigrača, jer je Krstović dobio direktan crveni karton.

Milan je iskoristio višak igrača i svoju nadmoć krunisao u 58. minutu utakmice kada je Adli dodao loptu u kazneni prostor Leau, a ovaj je poslao nisko pravo u gol za 3:0.

U 62. minutu meča srpski reprezentativac Luka Jović ušao je u igru umesto Žirua.