subota 04.12.2021.
16:53

Pioli odmorio nekoliko igrača pred nastavak sezone.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana savladali su kod kuće Salernitanu rezultatom 2:0 u okviru 16. kola italijanske Serije A.

Uspeli su "rosoneri" da u svega nešto manje od 20 minuta praktično reše pitanje pobednika u meču u kojem je opravdao ulogu favorita.

Milan je poveo u petom minutu golom Franka Kesija koji se odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju i matirao Beleca.Milan je poveo u petom minutu golom Franka Kesija koji se odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju i matirao Beleca.

Igrao se 18. minut kada je Aleksis Salemakers probio po desnoj strani i pronašao prostora za precizan udarac u dalji ugao golmana.

Imao je domaćin još nekoliko prilika da uveća prednost, pretili su Krunić, Kesi, kasnije i Mesijas, Tonali i Dijaz, međutim promene rezultata nije bilo.

Ekipa Stefana Piolija je novim trijumfom zauzela čelnu poziciju u Seriji A sa 38 bodova, odnosno dva boda više od Napolija koji ima utakmicu manje.