nedelja 14.01.2024.
22:43

Srpski čuvar mreže teško da je mogao bolje večeras...

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu ekipu Rome rezultatom 3:1 u okviru 20. kola italijanske Serije A.

"Rosoneri" su večeras na San Siru zasluženo stigli do trijumfa jer su konkretizovali svoje šanse što gostima iz prestonice nije polazilo za nogom.

Igrao se 11. minut meča kada je Rajnders odigrao loptu ka Jasinu Adliju koji je lepom varkom tela izbacio svog čuvara iz težišta i unutar kaznenog prostora savladao srpskog čuvara mreže Mileta Svilara.

Pokušavali su izabranici Žozea Murinja da stignu do izjednačujućeg pogotka, prilike su propuštali Čelik i Spinacola, a onda je stigla kazna u vidu primljenog gola početkom drugog poluvremena.

Posle centaršuta s leve strane, Kjaer je glavom loptu dodao kao Olivijeu Žiruu koji u je u 56. minutu udvostručio prednost "rosonera".

Tračak nade za Romu pojavio se u 69. minutu kada je Leandro Paredes realizovao jedanaesterac i tako uveo meč u nešto neizvesniju završnicu.

Ipak, sve je palo u vodu za goste u 84. minutu kada je proradila francuska veza Žiru-Teo Ernandez, bek je nakon duplog pasa poslao projektil iznad glave Svilara koji nije mogao ništa.