Milenković bolji od Lazovića, Udineze - Berardi 2:2!

nedelja 17.12.2023.
16:56

U terminu od 15 časova danas su odigrane dve utakmice 16. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine savladali su u Firenci ekipu Verone rezultatom 1:0.

Gosti su mogli do vođstva već na samom početku meča jer je sudija posle prekršaja Teraćana dosudio penal.

Jedanaesterac je izveo Đurić, ali je njegov udarac sa bele tačke uspeo da odbrani Teraćano i tako ispravi svoju grešku.

Drugo poluvreme proteklo je u terenskoj inicijativi "ljubičastih" koji su je materijalizovali golom u 79. minutu kada se u gužvi najbolje snašao Lukas Beltran.

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković ušao je u igru u 72. minutu, dok je na drugoj strani Darko Lazović proveo na terenu 75 minuta.

Uzbudljivije je bilo u Udinama gde je domaćin Udineze remizirao sa Sasuolom sa 2:2.

"Zebrete" su povele pogotkom Lorenca Luke u 36. minutu, da bi u 55. minutu udvostručile prednost preko Roberta Perejre.

Problem za Udineze nastaje četiri minuta kasnije kada je isključen Pajero, da bi u 75. minutu Domeniko Berardi umanjio zaostatak Sasuola sa bele tačke.

"Nedeljko" je bio koban po Udineze i u 88. minutu, sudija Manjanelo dosudio je još jedan penal za goste, a siguran sa bele tačke ponovo je bio upravo reprezentativac Italije.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, a reprezentativac Srbije Lazar Samardžić je meč presedeo na klupi.