Milenković i Fiorentina preokrenuli protiv učesnika osmine finala Lige šampiona!

Autor: Lazar Nikolić
ponedeljak 26.02.2024.
22:43

Tek drugi trijumf za "violu" u 2024. godini.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine savladali su Lacio rezultatom 2:1 u poslednjem meču 26. kola italijanske Serije A.

Domaći su do pobede protiv učesnika osmine finala Lige šampiona došli posle preokreta u drugom poluvremenu.

Poveo je Lacio u sudijskoj nadoknadi prvog dela. Odličnu akciju gostiju i asistenciju Genduzija u gol je pretvorio Luis Alberto.

Fiorentina je do izjednačenja stigla na isteku časa igre. Najistureniji igrač "viole" Beloti se izvukao na levu stranu uputio centaršut, a desni bek Mihael Kajode smestio loptu u mrežu Rimljana.

Šest minuta kasnije domaćin je imao idealnu priliku da dođe do preokreta, ali je Niko Gonzalez iz penala pogodio stativu.

Ipak, samo dva minuta kasnije Đakomo Bonaventura je iskoristio lošu reakciju golmana Lacija Provedela posle šuta sa distance Beltrana i postigao odlučujući pogodak.

Srpski reprezentativac Nikola MIlenković odigrao je čitav meč za pobedničku ekipu.