utorak 11.05.2021.
23:13

Veče za zaborav za bivšeg srpskog reprezentativca.

@SouthamptonFC/Twitter

Fudbaleri Sautemptona savaldali su Kristal Palas sa 3:1 (1:1) u utakmici 36. kola Premijer lige.

"Sveci" su podsetili na igre iz prve polovine sezone kada su se nalazili u gornjem delu tabele u meču koji nije značio previše ni jednima ni drugima kada je plasman na tabeli u pitanju.

Prvi do vođstva stili su igrači Palasa preko Kristijana Bentekea posle dva minuta igre, ali je Dani Ings u 19. postavio 1:1. To je bio njegov 100. pogodak u profesionalnoj karijeri.

Izabranici Roja Hodžsona su u 40. minutu imali šansu da dođu do novog vođstva kada se Luka Milivojević spremao da izvede jedanaesterac, ali mu je Frejzer Forster odbranio udarac. Zanimljivo, Milivojević je izveo identičan broj penala u Premijer ligi kao i Tjeri Anri, ali francuski napadač ima jedan gol više postignut (23 naspram 22).

Taj momenat je verovatno bio i ključan za ovaj meč pošto su Če Adams iIngsu nastavku postigli po gol za trijumf Sautemptona.