Milivojević pogodio pogrešnu mrežu, anemični Junajted, pobednik dana - Kristijan Eriksen!

subota 26.02.2022.
17:55

U terminu od 16 časova, danas su odigrane tri utakmice 27. kola engleske Premijer lige.

EPA-EFE/Daniel Hambury

Mančester junajted je još jednom kiksnuo kod kuće pošto je na Old Trafordu remizirao sa Votfordom rezultatom 0:0.

Imao je Junajted više od igre, Ronaldu je u prvom poluvremenu poništen pogodak zbog ofsajda, da bi u nastavku meča "crveni đavoli" krenuli još ofanzivnije.

Pokušao je Ralf Rangnik da izmenama prodrma ekipu, ali nije vredelo, pa je Junajted morao da se zadovolji samo jednim bodom.

Srpski internacionalac Nemanja Matić odigrao je 74 minuta nakon čega ga je zamenio Rašford.

Apsolutni pobednik dana u Engleskoj bio je veliki borac Kristijan Eriksen.

Danac je posle 259 dana posle srčanog napada ponovo zaigrao takmičarski fudbal, ovoga puta u porazu svog Brentforda od Njukasla rezultatom 2:0. Ofanzivni vezista ušao je u igru u 52. minutu.

Domaćin je ostao sa igračem manje kada je isključen Dasilva u 11. minutu, pa su "svrake" sa dva brza gola Žoelintona i Viloka u 33. i 44. minutu susreta ostvarile veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak.

Kristal Palas remizirao je sa Barnlijem kod kuće 1:1, a u centru pažnje našao se srpski internacionalac Luka Milivojević.

Kapiten Palasa je, posle vodećeg gola Šlupa u devetom minutu, pogodio sopstvenu mrežu odmah na početku drugog poluvremena i tako udaljio "orlove" od pobede.