petak 09.12.2022.
20:15

Srpski trener upisao i osmu pobedu u nizu.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Za razliku od mnogih drugih šampionata širom Evrope, na Kipru se uveliko igra tamošnje prvenstvo, bez obzira na još uvek aktuelni Mundijal u Kataru.

Pisali smo i ranije na tu temu, ovaj šampionat nam je sada sve zanimljiviji zbog sve duže serije pobeda srpskog stručnjaka na klupi APOEL-a, bivšeg trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića.

Njegov tim je danas u derbiju 14. kola kiparskog prvenstva gostovao ekipi Pafosa i trijumfovao rezultatom 2:1. Bio je ovo duel dve prvoplasirane ekipe, a APOEL je ovom pobedom preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa 33 boda, dva više od večerašnjeg rivala i AEK-a iz Larnake. Igrač utakmice bio je iskusni bosanskohercegovački fudbaler Mateo Sušić, koji je postigao oba gola za goste - u 15. i 45. minutu.

Drugo poluvreme su obeležila isključenja na obe strane, najpre Kanea u 59. minutu kod domaćih, a onda je u 72. minutu ''pocrveneo'' i Krespo u ekipi APOEL-a.

Do kraja, Slovenac Bajrić je u nadoknadi vremena svojim golom ublažio poraz Pafosa.