subota 03.12.2022.
20:10

Srpski strateg zaređao trijumfe.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Na Kipru ništa novo, ekipa Apoela koju sa klupe predvodi srpski trener Vladan Milojević upisala je i sedmu uzastopnu prvenstvenu pobedu.

Ovoga puta Apeol je kao gost savladao ekipu Nea Salamisa rezultatom 3:1 u meču 13. kola šampionata Kipra.

Tim iz Nikozije postigao je dva pogodka u prvom poluvremenu za samo dva minuta. Najpre je nemački vezista Dani Blum u 36. minutu postigao vodeđi pogodak za Milojevićev tim, da bi dva minuta kasnije nabjolji igrač Apoela, Brazilac Marikinjoš, duplirao vođstvo gostiju.

Ekipa Nea Salamisa  smanjila prepolovila je prednost Apoela posle samo dva minuta igre u nastavku, a strelac je bio Huan Felipe.

Pitanje pobednika rešeno je u 90. minutu kada je bugarski internacionalac Georgi Kostadinov postigao treći pogodak za Milojevićev tim i obezbedio nova tri boda.

Apoel je posle lošeg starta sezone sada na samo bod od prvoplasiranog Pafosa, a upravo će se ovi rivali sastati u narednom kolu devetog decembra, Apoel će na tom meču biti gost.