Milojevićev APOEL posustaje, poraz u derbiju

subota 28.01.2023.
18:42

Ben igrao od prvog minuta, ali...

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Zanimljiva borba za titulu vodi se ove sezone u šampionatu Kipra, a posle 21. kola koje se igra ovog vikenda, znatno bliži ostvarenju cilja je ekipa AEK-a iz Larnake.

AEK je večeras na svom terenu savladao direktnog rivala u borbi za titulu, ekipu APOEL-a koji sa klupe vodi bivši trener Crvene zvezde Vladan Milojević.

AEK je slavio sa 2:1 i sada na vrhu tabele ima četiri boda više od Milojevićevog tima.

Domaćin je poveo već u drugom minutu meča golom Garsije, a na 2:0 povisio je Faraž u 59. minutu. Taj rezultat je ostao na snazi sve do samog finiša utakmice, kada je Markinjos postigao počasni gol za APOEL.

U gostujućem timu je od prvog minuta nastupio doskorašnji krilni napadač Crvene zvezde El Fardu Ben koji je na terenu proveo 64 minuta, kada ga je zamenio Makeda.

Ovo je ukupno treći prvenstveni poraz APOEL-a ove sezone, a ukoliko Pafos sutra savlada Omoniju, Milojevićev tim bi mogao da padne na treće mesto na tabeli.