18:35

Šesta uzastopna pobeda.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Prija Kipar Vladanu Milojeviću, baš prija.

Bivši trener Crvene zvezde, sada je na klupi kiaprskog velikana Apoela iz Nikozije i sa njim beleži sjajne rezultate otkako je preuzeo tim posle samo pet odigranih kola u novoj sezoni.

Apoel je pod Milojevićevom komandom vezao šest uzastopnih prvenstvenih pobeda, a poslednja je posebno impresivna.

U derbiju 12. kola kiparskog šampionata Apoel je na svom terenu bio ubedljiv i slavio sa 4:0 protiv Omonije koja je ove sezone nastupala u Ligi Evrope.

Gosti su u 25. minutu ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona štopera Adama Longa, a onda je krenula kanonada Milojevićevog tima.

Prvi gol na meču Apoel je postigao u poslednjim trenucima prvog dela preko gruzijskog defanzivca Laše Dvalija. Njegov sunarodnik Giorgi Kviliatija postigao je drugi pogodak u  64. minutu.

Na 3:0 povisio je Brazilas Markinjos iz penala u 71. minutu, da bi konačan rezultat postavio Jorgos Efrem u petom minutu sudijske nadoknade.

Nakon nove pobede Apoel se nalazi na drugom mestu u šampionatu Kipra sa 27 bodova, dva poena manje od prvoplasiranog Pafosa koji ima i utakmicu manje.