19:25

Izgleda da njegov tim nema kapacitet za borbu na više frontova.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Ekipa ljubljanske Olimpije tek danas je započela sezonu u šampionatu Slovenije, pošto joj je meč prvog kola sa domžalama odložen.

Pod vođstvom novog trenera Sava Miloševića, Olimpija je kao gost danas remizirala sa ekipom Radomlja, rezultatom 1:1.

Radomlje je prošle sezone igralo u drugoj ligi, tek se navikava na elitno društvo, pa je Olimpija svakako bila favorit u ovom meču. Delovalo je da će Ljubljančani tu ulogu i opravdati kada je bivši fudbaler Partizana, mladi napadač Sava Petrov doveo Olimpiju u vođstvo u 17. minutu. Međutim, to vođstvo je trajalo samo pet minuta, a već u 22. je Pogačar doneo izjednačenje ekipi Radomlja.

Ispostavilo se da je tada postavljen i konačan rezultat ovog meča, Olimpija nije uspela da pobedom započne sezonu na domaćoj sceni, ali sada se odmah okreće novim obavezama na evropskoj sceni, jer je u četvrtak očekuje borba za plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija. Miloševićev tim je prvi meč protiv Birkirkare dobio u Ljubljani sa 1:0, sada sledi revanš na Malti.