subota 18.09.2021.
22:29

Važna pobeda ekipe iz Ljubljane.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

U Sloveniji se igra deveto kolo nacionalnog prvenstva, a Olimpija je večeras u Ljubljani savladala ekipu Celja rezultatom 1:0.

Gol odluke za ekipu koju sa klupe vodi Savo Milošević postigao je Almedin Ziljkić već u devetom minutu meča.

Posao Ljubljančanima je u drugom poluvremenu bio značajno teži, jer su u 47. minutu ostali sa igračem manje na terenu, pošto je levi bek Pavlović isključen zbog dva žuta kartona.

Ipak, gosti to nisu iskoristili, pa je Olimpija ipak uspela da se domogne petog trijumfa u devet odigranih kola. Ljubljančani su trenutno drugi na tabeli sa 16 bodova, tri manje od vodećeg Kopra, ali uz dve utakmice više. Celje je pretrpelo peti poraz i nalazi se na šestom mestu sa deset bodova.