Mina tragičar, Peruanci osvojili zlata vredne bodove

ponedeljak 21.06.2021.
08:18

Peruanci osvojili važna tri boda.

EPA-EFE/Joedson Alves

Fudbaleri Perua pobedili su selekciju Kolumbije rezultatom 2:1 u trećem kolu grupe B na Kopa Americi.

Kolumbijci su imali veliku šansu da povedu u 12. minutu kada je Huan Kuadrado šutirao za malo pored gola.

Peru je poveo u 17. minutu golom Pene i rezultatom 0:1 otišlo se na poluvreme.

Kolumbijci su uspeli da izjednače u 53. minutu iz penala, precizan sa 11 metara bio je Borha.

Ipak, samo desetak minuta kasnije Jeri Mina je postigao autogol posle kornera za novo vođstvo i pobedu Peruanaca.

Peru je osvojio prva tri boda koja bi mogla da mu donesu i plasman u četvrtfinale Kopa Amerike. Podsetimo, ove godine učestvuje samo 10 ekipa u dve grupe, pa u narednu rundu ne odlazi samo poslednjeplasirana ekipa, a teško da će to biti Peru koji je osvojio tri boda.

Ispod su Venecuela sa dva i mečom više, dok Ekvador ima samo jedan bod. Kolumbija je druga sa četiri boda, ali takođe mečom više od Peruanaca.