nedelja 11.04.2021.
20:35

"Kopljanici" stigli do pobede.

EPA-EFE/VI-Images / Maurice van Steen

Fudbaleri Ajaksa uspešno su premostili gostovanje u Valvajku pošto su u meču 29. kola pobedili sa 1:0 i tako održali plus 11 na šest kola do kraja šampionata.

Strelac jedinog gola na meču bio je izuzetni napadač Sebastjan Ale u 15. minutu na asistenciju kapitena Dušana Tadića.

Tadić je uputio precizan centaršut sa leve strane, a Ale je u maniru vrhunskih napadača vrhom kopačke poslao loptu pod prečku.

Prethodno je i kapiten reprezentacije Srbije imao priliku da postigne gol, ali je njegov udarac lako odbranio golman domaćih.

Vredi napomenuti da se u prvom poluvremenu u strelce upisao i Dejvi Klasen, ali je ovaj pogodak poništen zbog ofsajda.

Ajaksu je tako ostalo svega šest kola da osvoji naslov prvaka Holandije, ali ga prethodno u četvrtak očekuje revanš meč četvrtfinala Lige Evrope protiv Rome na "Olimpiku".