''Minimalac'' Rendžersa za nastavak trke sa Seltikom

sreda 02.03.2022.
22:40

Posle dva uzastopna remija, Glazgov Rendžers konačno trijumfovao u šampionatu Škotske.

EPA-EFE/Andrew Milligan

U utakmici 29. kola Premijer lige Škotske, Rendžers je večeras kao gost savladao ekipu Sent Džonstona rezultatom 1:0.

Zvezdin naredni rival u Ligi Evrope je tako stigao do svog 20. trijumfa u šampionatu Škotske i ostao na tri boda zaostatka za vodećim Seltikom koji je večeras bio bolji od Sent Mirena.

Gol odluke za pobedu Rendžersa postignut je već u trećem minutu meča. Morelos je kroz sredinu lepo uposlio Glena Kamaru koji je utrčao u kazneni prostor i u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golmanom rutinski poslao loptu u mrežu.

Pobeda Rendžersa je mogla da bude ubedljivija, propustili su nekoliko izglednih šansi, a prednjačio je Skot Arfild.

On je propustio stopostotnu priliku u 58. minutu meča, imao je dosta prostora u kaznenopm prostoru domaćih iskosa sa desne strane, mnogi su već videli loptu u mreži posle njegovog šuta, ali ona je ipak završila tik pored desne stative.

Jedanaest minuta kasnije gosti su zatresli mrežu posle jednog centaršuta Tavernijea iz slobodnog udarca, ali gol nije priznat zbog ofsajda.

Rendžers je večeras nastupio u sastavu: Mekgregor - Tavernije, Goldson, Balogun, Basi - Lundstram, Kamara - Arfild, Aribo, Kent - Morelos.