subota 04.06.2022.
22:40

Crnogorski tim savladao Rumuniju.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

U derbiju Lige nacija u današnjem danu, reprezentacija Italije je dočekala Nemačku, a pobednika nije bilo - 1:1 (0:0).

Ne možemo reći da je postojao bolji tim, Italijani su čekali svoje brze fudbalere ne bi li napali iz kontri, dok su Nemci gradili akcije, na kraju podela bodova izgleda najrealnije.

Serž Gnabri je fudbaler koji je najviše pretio u prvom poluvremenu, Italijani su uspeli da se odbrane od njegovih napada, dok je na drugoj strani Skamaka bio taj koji je bio opasan po gol Nemaca.

Italijani nešto konkretniji na startu drugog poluvremena, imali su šanse preko Skamake i Politana, a onda gol u 70. minutu utakmice.

Bio je napad po desnoj strani, centrirao je debitant Gnonto, a Lorenco Pelegrini je bio na pravom mestu i samo je ubacio loptu u mrežu za 1:0.

Kratko je trajala radost Italijana, Nemci su već u prvom ozbiljnijem napadu pogodili mrežu domaćih, a učinio je to Jošua Kimih nakon akcije po desnoj strani, imao je i sreće da mu se odbije lopta,na kraju je pogodio bez problema mrežu protivnika.

Uglavnom, po bod izgleda najrealnije. Napomenimo još da je ovaj meč sudio Srđan Jovanović.

U ligi B, odnosno u prvom kolu grupe 3, reprezentacija Crne Gore je savladala Rumuniju sa 2:0.

Stefan Mugoša je pogodio u 66. minutu za 1:0, da bi konačnih 2:0 postavio Vukčević u 87. minutu meča.

U okviru Lige C, Turska je dočekala Farska ostrva, zabeležili su laganu pobedu od 4:0, golove su postizali redom Under, Dervišoglu, Dursun i Demiral.