22:02

Srbin potvrdio pobedu.

@Alhilal_FC
@Alhilal_FC

Fudbaleri Al Hilala iskoristili su današnji kiks Al Itihada i pobedom nad Al Šababom sa 2:0 na domaćem terenu, preuzeli prvo mesto na tabeli najače lige Saudijske Arabije posle osam odigranih kola.

Ponovo je blistao srpski napadač Aleksandar Mitrović, koji je pogotkom u 76. minutu potvrdio trijumf svoje ekipe. On je dobio loptu kao na "tacni" od Nejmara i našao se u zicer situaciji. Golman Kim mu je najpre zaustavio prvi šut, ali se lopta vratila do Mitrovića, koji iz drugog pokušaja nije pogrešio.

Prethodno je Kalidu Kulibali pogodio za 1:0 u 68. minutu.

Mogao je Al Hilal i ranije da slomi otpor rivala, ali je Nejmar u 37. minutu promašio penal.

Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za pobednički tim, Mitrović je u 84. minutu ustupio svoje mesto Tambaktiju.

Al Hilal je sada lider sa 20 bodova i ima bod više od aktuelnog šampiona Al Itihada i Al Tavona. Ronaldov Al Nasr je četvrti sa 18 bodova.