subota 29.10.2022.
20:21

Šteta što Fulam večeras nije uzeo ceo plen.

Epa/Nigel Roddis

Fudbaleri Fulama i Evertona remizirali su rezultatom 0:0 u 14. kolu Premijer lige.

Aleksandar Mitrović je i večeras bio ubedljivo najopasniji igrač u ekipi Fulama.

Mitrović je bio konstantna pretnja po gol gostiju, a u prvom poluvremenu najbliži golu bio je posle udarca glavom koji je zaustavio Pikford.

Uz Mitra, opasan je bio i Vilijan koji je imao drugu šansu za Fulam u prvom poluvremenu, ali je Pikford ostao nesavladan.

U drugom delu igre Fulam je dodatno pristiskao Everton, koji praktično nije prelazio na protivničku polovinu. Na isteku časa igre Mitrović je imao najbolju šansu, sjajno je primio loptu na grudi, a onda je iz poluvoleja šutirao za malo preko gola.

Kako se bližio kraj meča, Fulam nije imao toliko snage da nastavi da pritiska goste iz Liverpula. Everton nije bio posebno opasan večeras i bod mu je bio i više nego dovoljan u odnosu na ono što su prikazali na terenu.

Fulam je sada sedmi na tabeli sa 19 bodova, dok je Everton 13. sa pet manje.