22:50

Fudbaleri Fulama iskoristili su "kikseve" Vulverhemptona i Kardifa i dodatno se približili vodećem dvojcu nakon novog trijumfa. Aleksandar Mitrović "asistent" i strelac u pobedi nad Lidsom.

fulhamfc.com

Ekipa Slaviše Jokanovića nastavlja da melje u engleskom Čempionšipu. Nakon remija sa Kvins Parkom koji je zabeležen pred reprezentativnu pauzu Fulam je savladao Norič, a danas i ekipu Lidsa.

Trećeplasirani tim Čempionšipa slavio je rezultatom 2:0 (1:0) u okviru 40. kola druge engleske lige i tako smanjio zaostatak za vodećim dvojcem koji je "kiksirao".

Fulam je večeras imao težak posao u duelu sa Lidsom, gosti su bili odličan rival i može biti da su zaslužili barem bod ali su se na kraju radovali Mitar i drugovi.

Domaćin je poveo golom Mekdonalda posle kornera u 33. minutu i udarca Aleksandra Mitrovića. Srpski internacionalac tukao je glavom u okvir gola a lopta je rikošetirala od butine Mekdonalda i prevarila golmana Lidsa.

U nastavku meča šanse na obe strane i presudni momenat u 63. minutu kada su golman Fulama i Aleksandar Mitrović rešili utakmicu.

Lids je imao "mrtvu šansu" preko Ekubana ali je Betineli "skinuo zice" posle čega je pukla kontra koju osmim prvenstvenim golom u dresu Fulama završava Aleksandar Mitrović.

Gol Aleksandra Mitrovića pogledajte OVDE!

Gosti su do kraja mogli barem do počasnog gola ali nisu imali sreće ni umeća u odsudnim momentima tako da Fulam beleži novi prvenstveni trijumf i ostaje u trci za direktan plasman u Premijer ligu.

Ekipa Slaviše Jokanovića šest kola pe kraja ima pet bodova manje i meč više u odnosu na drugoplasirani Kardif, dok je Vulverhempton odmakao previše ima 11 bodova više u odnosu na Fulam.

Izvesno je, međutim, da će Fulam igrati makar u plej-ofu za plasman u Premijer ligu, a svi znamo da je Slaviši Jokanoviću već pošlo za rukom da kroz doigravanje odvede Votford u englesku elitu.