Mitar zablistao u "svesrpskom" derbiju Arabije, Rajković i Benzema poraženi u Rijadu!

22:02

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić trijumfovali u takozvanom "El Klasiku" Saudijske Arabije.

Al Hilal Saudi Club

Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović propustio je reprezentativnu akciju u sklopu Lige nacija zbog povrede, ali je nakon toga pokazao da se nalazi u odličnoj golgeterskoj formi.

Tako je bilo i večeras gde je u najvećem derbiju Saudijske Arabije bio ključna figura u trijumfu Al Hilala nad Al Itihadom rezultatom 3:1.

Mitrović je postigao prva dva gola za "Plavi talas" i tako omogućio ekipi Žorža Žezusa da uveća prednost na čelu tabele upravo u odnosu na tim za koji nastupaju reprezentativac Srbije Predrag Rajković, ali i Karim Benzema, Engolo Kante, Fabinjo...

Al Hilal je poveo već u trećem minutu kada je Mitrović posle centaršuta Neveša glavom savladao svog reprezentativnog kolegu, da bi u 14. bio siguran sa bele tačke i udvostručio prednost domaćina.

Rajković je loptu iz mreže morao da vadi i posle pogotka Al Dasarija u 37. minutu, a utešni gol za goste iz Džede postigao je Karim Beznema u 86. minutu.

Čitav meč u pobedničkom timu odigrao je i Sergej Milinković Savić.