petak 27.04.2018.
22:44

Kolo pre kraja ligaškog dela Čempionšipa Aleksandar Mitrović doveo Fulam na drugo mesto i prebacio pritisak na Kardif.

Epa/Andy Rain

Mnogo teže nego što je bilo ko očekivao upisali su fudbaleri Fulama već viđenu pobedu u prvoj utakmici pretposlednjeg kola engleskog Čempionšipa.

Tim Slaviše Jokanovića savladao je večeras na "Krejven Kotidžu" već otpisani Sanderlend rezultatom 2:1 (1:1) i kolo pre kraja ponovo zauzeo drugo mesto na tabeli koje garantuje direktan plasman u Premijer ligi.

Gol vredan tri boda, verovatno posle ofsajd pozicije, postigao je Aleksandar Mitrović u 76. minutu meča, a nakon prekida koji je izveo Stefan Johansen.

Gosti su poveli u 28. minutu preko Asora, ali je Pjazon u poslednjem minutu prvog poluvremena uspeo da poravna na 1:1 i vrati Fulam u meč.

Dugo su se izabranici Slaviše Jokanovića mučili sa bedemom pred golom Sanderlenda, a onda je na scenu stupio Aleksandar Mitrović koji je ramenom bio ispred poslednjeg igrača odbrane gostujućeg tima pre nego što je glavom smestio loptu iza leđa golmana "Crnih mačaka".

Bio je to dvanaesti pogodak srpskog reprezentativca na šesnaestoj utakmici u dresu Fulama i gol koji bi mogao da donese ekipi Slaviše Jokanovića direktan plasman u Premijer ligu ukoliko Kardif u naredna dva meča ispusti barem još jedan bod.

Fulam je večeras preuzeo drugo mesto na tabeli sa 88 bodova, dva više od Kardifa koji ima meč manje. Tim Marka Grujića sutra igra svoj meč 45. kola protiv Hala u gostima.

U poslednjem kolu Čempionšipa Fulam gostuje Birmingemu a ekipa Kardifa dočekuje Reding.