nedelja 17.10.2021.
17:01

Na poluvremenu je izgledalo da će doživeti poraz, ali...

Zvezdin naredni rival u Ligi Evrope je danski Mitjiland koji će u četvrtak dočekati srpskog šampiona.

I dok je Crvena zvezda juče napravila fantastičnu uvertiru pobedom od 7:1 nad Kolubarom u Lazarevcu, Mitjiland je danas imao mnogo teži posao na gostovanju ekipi Nordsjilanda.

Njihov duel je završen bez pobednika, rezultatom 2:2, iako je Mitjiland imao dva gola zaostatka na poluvremenu.

Nordsjiland je poveo u 14. minutu golom Adingre, a četrnaest minuta kasnije Tihosen je duplirao prednost domaćih.

U poluvremenu, trener Mitjilanda Bo Henriksen izvršio je trostruku izmenu, Onjedika, Maroni i Dir su ušli umesto Kajustea, Isaksena i Kolsa i to se isplatilo gostujućem timu.

Žunior Brumado je već u 49. minutu smanjio na 2:1, a Lind je trinaest minuta kasnije doneo izjednačenje Mitjilandu.

I pored ovog remija, Mitjiland ostaje lider na tabeli šampionata Danske, gde posle 12 kola ima 28 bodova, četiri više, ali i meč više od Kopenhagena.