nedelja 19.12.2021.
19:50

Štutgart u zoni ispadanja.

@fckoeln/Twitter

FK Keln danas kod kuće u drugom meču Bundeslige, pobedio Štutgart rezultatom 1:0 (0:0) u okviru 17. kola nemačkog prvenstva.

Domaći su poveli već u 10. minutu, međutim gol je vrlo brzo poništen zbog ofsajda, a na naredni se čekalo skoro čitav meč.

Prilično mirna i izjednačena borba vodila se na terenu. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika ni na jednoj strani, po jednan šut u okvir gola i 0:0 posle 45 minuta.

Po povratku na teren Keln je bio bolji protivnik, što je na kraju rezultatom i potvrdio.

Modest je bio u prilici da dovede "jarčeve" u vodstvo u 75. minutu, ali je šutirao visoko iznad gola. Potorom je Hektor posle centaršuta pokušao glavom da pošalje loptu u mrežu, ali je takođe bio neprecizan.

Konačno, u 89. minutu Modest je doveo domaćina do vodstva i konačen pobede pošto je dočekao pas Šindlera u kaznenom protoru, skočio i glavom zabio pogodak u donji levi ugao.

Keln sada ima 25 bodova i osmi je na tabeli, dok je Štutgart 16, odnosno treći od pozadi sa 17 bodova.