petak 06.08.2021.
22:52

Podela bodova.

@AS_Monaco_EN/Twitter

Francusko prvenstvo je počelo, a otvorio ga je meč između Monaka i Nanta, koju du odigrali 1:1 na stadionu "Luj II".

"Kneževi" su pokazali inicijativu i poveli u 14. minutu preko Martinsa. Portugalac je ispratio centaršut Enrikea i u šesnaestercu zabio loptu u mrežu gostima.

Delovalo je da će to biti to, što se tiče prvog dela utakmice. Imala je ekipa Nika Kovača kontrolu nad utakmicom, ali se u finišu Nant vratio u ravnotežu.

Kasteleto je bio egzekutor. Dočekao je loptu iz kornera i glavom postigao zatresao levi ugao gola.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, pa je prvi meč ovosezonske Lige 1 završen remijem. Imali su domaći fudbaleri nekoliko prilika za vodstvo, ali završnice nisu bile dovoljno dobre da bi promenile rezultat.