"Kneževi" pobedili u Strazburu - Fantastičan gol Dijate!

subota 06.08.2022.
18:56

Domaćima u 92. minutu VAR poništio gol za izjednačenje.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Monaka slavili su u Strazburu sa 2:1, u drugoj utakmici premijernog kola nove sezone u francuskoj Ligi 1.

"Kneževi" su poveli u 43. minutu, fantastičnim golom Dijate. On je uhvatio volej na 16 metara metara od gola i „pocepao“ mrežu iza nemoćnog golmana Selsa.

Prednost gostiju je duplirana u 53. minutu, kada je Diop na najbolji mogući način završio sjajnu timsku akciju svojih saigrača

Strazbur se vratio u igru u 65. minutu. Dijalo je odlično skočio nakon centaršuta sa desne strane i glavom matirao Nubela

I pored ovog bljeska, Strazbur se nije mnogo pitao do kraja. Monako je sigurnom igrom čuvao vođstvo, a imao je i nekoliko lepih situacija da ubedljivije trijumfuje.

Ipak, Dijalo je u 92. minutu pravo niotkuda postigao pogodak za 2:2. Sudija ga je priznao, ali je reagovala VAR soba i dosuđen je ofsajd.

Sinoć je Lion pobedio Ažaksio rezultatom 2:1.