nedelja 10.04.2022.
17:14

Aktuelni šampion Lil iščupao bod protiv Anžea.

@AS_Monaco_EN/Twitter

Fudbaleri Monaka pobedili su na svom terenu Trou rezultatom 2:1 u utakmici 31. kola francuske Lige 1.

Ekipa iz Kneževina došla je do prednosti u 19. minutu, gol je postigao defanzivac Kaiko Enrike iz slobodnog udarca. Troa je do kraja poluvremena uspela da izjednači preko Ikea Ugbe.

Pobedu Moanku doneo je sjajni nemački napadač Kevi Foland golom u  57. minutu.

Monako je posle 31 odigrane utakmice šesti sa 50 bodova, a Troa 15. sa 32 boda i mečom više.

Brest i Nant podelili su bodove 1:1, a utakmicu je obeležio prekid od desetak minuta zbog ulaska na teren gostujućih navijača.

Nant je poveo već u 10. minutu, strelac je bio Randal Kolo Muani. Utakmica je prekinuta u 52. minutu zbog upada gostujućih pristalica na teren iz nepoznatog razloga. Posle pauze, Brest je bio bolji i uspeo da stigne do boda, važan pogdak za Brest postigao je Brendan Šardone u 67. minutu.

Brest je trenutno 12. na tabeli sa 39 bodova, gosti iz Nanta nalaze se na osmoj poziciji i imaju 46 bodova.

Aktuelni šampion Francuske Lil osovjio je bod na gostovanju Anžeu, bilo je 1:1.

Sva uzbuđenja videli smo u drugom delu susreta. Prvo je štoper Lila Tijago Đalo postigao autogol u 64. minutu, da bi Edon Žegorva doneo bod Lilu deset minuta kasnije.

Anže se trenutno nalazi na 14. mestu sa 33 boda, dok je Lil sedmi sa 48 osvojenih bodova.