nedelja 09.10.2022.
14:52

"Kneževi" sve bolji i bolji.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Monaka savladali su Monpelje u gostima sa 2:0, u desetom kolu francuske Lige 1.

To je peti uzastopni, a ukupno šesti, trijumf u domaćem šampionatu rivala Crvene zvezde u Ligi Evrope, kojim se probio na peto mesto sa 20 bodova, što je šest manje od lidera Pari Sen Žermena.

Gosti su poveli u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i to nakon kombinacije svojih napadača. Ben Jeder je uposlio Embola, a Švajcarac udarcem sa oko 11 metara matirao golmana Omlinu.

Tri boda su obezbeđena u 80. minutu, kada je Boadu bukvalno za milimetar izbegao ofsajd zamku nakon pasa Kaja Enrikea i onda preciznim udarcem poslao loptu u mrežu, za 0:2.

Monpelje na ovoj utakmici nije uputio nijedan udarac u okvir gola, a nakon ovog poraza je deseti na tabeli sa 12 bodova na svom kontu.

Ekipu Monaka sada čekaju obaveze u Ligi Evrope, pošto već u četvrtak gostuje u Trabzonu.