Monca krenula, pa stala u Firenci, Fiorentina ne odustaje od Evrope!
"Ljubičasti" posle preokreta stigli do zasluženog trijumfa.

Povezane vesti
Fudbaleri Fiorentine savladali su na domaćem terenu ekipu Monce rezultatom 2:1 u okviru 36. kola italijanske Serije A.
Tim iz Firence napravio je veliki korak ka plasmanu u jedno od evropskih takmičenja naredne sezone pošto je večerašnjim trijumfom preskočio Napoli koji ima i utakmicu više.
Nije dobro počelo po domaćina pošto je Milan Đurić posle centaršuta Mote nadskočio čuvara i doveo Moncu u vođstvo već u devetom minutu.
Ofanzivni pristup se nakon toga Fiorentini isplatio jer je u 32. minutu Niko Gonzales pomalo i srećno zahvatio loptu posle centaršuta Baraka i doneo izjednačenje "ljubičastima".
Fiorentina je bila mnogo konkretnija u drugom poluvremenu, te je na kraju zasluženo stigla do totalnog preokreta.
Reprezentativac Srbije Nikola Milenković je kao kapiten predvodio ekipu Fiorentine do pobede.
Tim Vinćenca Italijana ima 53 boda i nalazi se na osmoj poziciji Serije A, dok je Monca 12. sa 45.
0 Komentara