Prvi polufinalisti Svetskog prvestva za igrače do 20 godina koje se igra u Južnoj Koreji su dve južnoameričke selekcije.

Beta/AP Photo/Ricardo Mazalan

Prvi polufinalni par na Mondijalitu činiće Venecuela i Urugvaj.

Venecuela je u četvrtfinalu eliminisala SAD posle produžetaka.

U regularnih 90 minuta nije bilo golova, a onda je u ekstra tajmu viđeno tri. Napadač Malage Adalberto Penaranda je doveo Venecuelance u vođstvo posle šest minuta igre u prvom produžetku, a prednost je duplirao Feraresi u 115. minutu. Utešni gol za Amerikance postigao je Ebobise u 117-om z akonačnih 2:1.

Urugvaj je do polufinala došao preko Portugalije zbog boljeg izvođenja penala.

Portugalci su dva puta vodili, golovima Silve i Gonsalveša, ali su 'Urusi' poravnavali preko Buena i Valvereda sa bele tačke.

U produžecima nije bilo golova, ostalo je 2:2, a viđeno je sedam penal serija. Kao da su se i jedni i drugi uplašili pobede, i jedni i drugi su bili neprecizni u petoj i šestoj, Portugalci i u sedmoj, pa je posle pet vezanih promašaja Bueno pogodio i odlučio pobednika.