Monpelje nije uspeo da prekine crni niz star četiri godine - Marsej lako do trijumfa

ponedeljak 02.01.2023.
21:10

Marsej pobedom ušao u 2023.

@OM_English/Twitter

Na stadionu ,,De la Moso" slavio je kao gost Olimpik za Marseja rezultatom 2:1. Tim iz Marselja slavio je protiv Monpeljea u okviru 16. kola franuske Lige 1. Monpelje nije slavio portiv Marseja već četiri godine kada su poslednji put ostvari trijumf u Ligi 1 protiv ovog tima.

Marsej je opravdao ulogu favorita u ovom meču i stigao do nova tri boda.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, iako su gosti bili ubedljiviji i konkretniji, ali nisu uspeli da dođu do realizacije.

U nastavku Marsej je poveo preko Tavaresa samo dva minuta po povratku na teren. Udvostručili su gosti vodstvo preko autogola Maksima Esteva kada je pokušao da izbije loptu iz svog peterca nakon centaršuta, a lopta je završila u golu.

Utešni gol za Monpelje postigao je Savanije u nadoknadi vremena iz penala.

Posle ovog meča Monpelje je 14 i ima 17 bodova, dok je Marselj treći sa 36.