Monpeljeu u Tuluzu nisu pomogli ni neredi na tribinama, Klermon slavio na Korzici

U terminu od 15 časova danas su odigrane četiri utakmice francuske Lige 1.

Toulouse FC
Toulouse FC

Tuluz je na domaćem terenu bio bolji od Monpeljea rezultatom 4:2.

Gosti su poveli u sedmom minutu golom Koce, da bi Tuluz u razmaku od samo 13 minuta golovima Spiringsa, Abuklala i Čaibija u potpunosti preokrenuli rezultat.

Na 4:1 povisio je Dejagere, da bi nakon toga nastali veliki neredi na tribinama kada je utakmica i prekinuta. U nastavku, Monpelje je uspeo samo da ublaži poraz golom Vahija u 68. minutu.

Klermon je u Ažaksiju slavio sa 3:1, gosti su poveli golom Kjeija u 11. minutu, a onda je Avinel izjednačio u 70. minutu. Klermon je do pobede stigao u finišu utakmice kada su pogađali Rašani i Dosu u 89. i 91. minutu meča.

Okser i Brest odigrali su nerešeno 1:1, a bodove su podelili i Troa i Rems koji su odigrali 2:2.