ponedeljak 13.03.2023.
23:00

Velika pobeda Madriđana.

EPA-EFE/Siu Wu

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima ekipu Đirone rezultatom 1:0 u 25. kolu La Lige.

Heroj Atletika bio je Alvaro Morata koji je u igru ušao na isteku sata igre, a u nadoknadi vremena je pogodio za 1:0.

Atletiko Madrid je u prvom poluvremenu imao dve velike šanse preko Depaja, ali je Holanđanin prilično loše reagovao u završnici. Najpre posle centaršuta Grizmana, uhvatio je volej preko gola, a potom je primio loptu na petercu i šutirao ponovo iznad prečke.

Prvu šansu i u drugom poluvremenu imao je Atletiko, Markos Ljorente je šutirao, a Gazaniga odlično intervenisao.

Đirona je pripretila u 55. minutu kada je šutirao Cigankov, odbranio je Oblak. Slovenac je bio na mukama i u 69. minutu kada je David Lopez pokušao da ga iznenadi sa polovine terena, Oblak je uspeo da se vrati i interveniše ispred gol linije.

Trenutak odluke dogodio se u nadoknadi, posle kornera sa desne strane, Korea je prosledio loptu do druge stative, ona je prošla kroz šumu nogu, a tamo je na pravom mestu sačekao Morata i pogodio za konačnih 0:1

Atletiko je ovako na najbolji mogući način iskoristio kikseve Real Sosijedada, Betisa i Viljareala i sada je usamljen na poziciji broj tri, dok je Đirona 12. sa 30 osvojenih bodova.